Korčák Radek

Obor: 
Hudební
Zpěv, housle

Hře na housle se začal věnovat ve věku čtyř let ve třídě p. uč. Ladislava Doliny. Aktivně se účastnil mnoha letních kurzů (Třebíč, Vysoké Mýto, Turnov, Písek, Prievidza, Luhačovice aj.) pod vedením pedagogů Václava Hudečka, Jiřího Besperáta, Bohumila Kotmela, Rudolfa Šťastného, Petera Michalici, Jaroslavy Staňkové, Jindřicha Pazdery a dalších.  

Dále pak sudoval na Konzervatoři Brno ve třídě prof. Rudolfa Šťastného a MgA. Jiřího Besperáta. Po dokončení konzervatoře vystudoval magisterské studium na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v oboru zpěv a hudební výchova pro střední školy pod vedením doc. Mgr. Vladimíra Richtera. Ve školním roce 2014/15 studoval zpěv na Conservatorio di Musica Lorenzo Perosi Campobasso v Itálii ve třídě Aldy Caiello. Dále se zúčastnil studijních pobytů v Maďarsku (Szeged) a Německu (Würzburg).

Zajímá se a aktivně provozuje klasickou a rockovou hudbu, hru na klavír a kytaru. Svou pedagogickou činnost započal roku 2011 a na Základní umělecké škole v Boskovicích působí od roku 2015.