Matušková Stanislava, ředitelka školy

×

Chybová zpráva

  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /mnt/data/accounts/o/optimystic/data/www/live/zusboskovice.cz/includes/menu.inc).
  • Deprecated function: __autoload() is deprecated, use spl_autoload_register() instead ve funkci require_once() (řádek: 9 v souboru /mnt/data/accounts/o/optimystic/data/www/live/zusboskovice.cz/sites/all/libraries/htmlpurifier/library/HTMLPurifier.auto.php).

Matušková Stanislava, ředitelka školy

Stanislava Matušková studovala v letech 1986 - 1992  hru na violoncello na brněnské konzervatoři ve třídě pofesora M. Zichy. Po ukončení Konzervatoře spolupracovala se Symfonickým orchestrem Studio Brno do roku 1993 a vyučovala hru na violoncello v ZUŠ Blansko a ZUŠ Boskovice. Absolvala kurzy u prof. Jozefa Podhoranského, Renaty Strašrybkové, Václava  Horáka a dalších předních violoncellistů. Byla členkou uměleckého seskuúení Colegium camerale v letech 1990 - 1995, členkou Komorního orchestru města Blanska. I v součastnosti je aktivní hráčkou na violoncello - spoluprácuje se  Santini strink orchestra, Kantila Křtiny, Virtuosi di Mikulov a dalšími.

Neustále se sebevzdělává, o čemž svědčí studium UK Praha - obor školský management. Vystudovala na Ústavu práva a právní vědy v Praze obor management ve školství. Studium bylo zakončeno v roce 2019 získem titulu MBA.

Vychovala řadu kvalitních muzikantů a hráčů na violoncello, kteří se aktivně zapojují do uměleckého života v regionu, jsou členy orchestrů jako například KOMB, Symfonický orchestr Masarykovy univerzity v Brně atd. Nejen kalsickou hudbou se prezentují její žáci, někteří se věnují hudbě populární. Své žáky vede k lásce k hudbě a orientaci v ní.