Palas Petr

Obor: 
Taneční
Taneční praxe

Petr Palas po studiu Taneční konzervatoře v Praze, obor klasický tanec, působil v angažmá v libereckém divadle F. X. Šaldy od roku 1997. Účinkoval jsem operetách, operách, muzikálech v choreografiích např. Ljuby Dančenko (Hello Dolly, My Fair Lady), Petra Šimka (Rusalka), baletech autorů Petra Šimka (Petruška), Daniela Wiesnera (Mimikry) nebo Pavla Šmoka (Zjasněná noc, Špásování).
Od roku 2000 do roku 2007 působil jako sólista v Jihočeské divadle v Českých Budějovicích a na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově v baletních choreografiích vytvořených paní Libuší Královou ( Labutí jezero, Francesca Di Rimini, Popelka, Don Quijote, Marná Opatrnost ) nebo autorů Petra Šimka (Carmina Burana), Jiřího Horáka (Zvoník u Matky Boží), Jiřího Kyseláka (Svěcení jara), operách Prodaná Nevěsta, Rusalka, Příběhy Lišky Bystroušky, operetách ( Vinobraní ) a muzikálech (Divotvorný hrnec).
Po ukončení taneční kariéry vyučuje na částečný úvazek  taneční obor v Poličce (od roku 2011) a od roku 2014 zde, v Boskovicích.