Small Band, Small Brass

Small Band, Small Brass

Small Brass

Small Brass je hudební seskupení, které vzniká v letošním školním roce pod vedením p. uč. Josefa Sekaniny. Jak již název napovídá, soubor je určený pro nástroje žesťové, tedy trubky, lesní rohy, pozouny a tuby. Pečlivě se připravujeme na vystoupení při příležitosti různých kulturních akcí konaných ZUŠ a městem Boskovice. A i když jsme tělesem mladým podařilo se nám v letošním školním roce 2018/2019 probojovat do krajského kola soutěže a získak krásné 3. místo. Můžete se  těšit  na naše vystouoení, 28. červana zahrajeme v Letním kině na akci Ticho nechceme vol.3.

Small Band Boskovice je hudební těleso, které vzniklo v dubnu 2015 na základní umělecké škole v Boskovicích, pod vedením učitele Josefa Sekaniny. Impulzem pro vznik kapely byla chuť zahrát si něco jiného než jen tzv. klasiku. Žáci se učí vnímat a hrát hudbu swingovou, jazzovou, bluesovou. V současné době má kapela pět členů. Nástrojové obsazení: trubka, klavír, kontrabas, el. kytara, bicí.

Členy Small Bandu jsou:

Marek Vašíček, talentovaný trumpetista ze třídy p. uč. Josefa Sekaniny. Je žákem víceletého Gymnázia. Pravidelně vystupuje na různých školních koncertech a jiných kulturních akcích nejen jako člen orchestru, bandu ale hlavně jako sólový hráč. Velkým úspěchem Marka bylo získání 3. místa v celostátní soutěži hry na trubku.

Stanislav Scheiner je výborný klavírista. Na hodiny klavíru dochází k p. učitelce. Lidiyi Golubkové, studuje víceleté Gymnázium v Boskovicích. Hudba je mu velikou zálibou, je členem i jiných úspěšných hudebních seskupení. Krom hudby se věnuje lednímu hokeji jako rozhodčí, má rád jízdu na motorce.

David Liber hrající na kontrabas je žákem p. uč. Petra Vymazala. Je žákem Gymnázia. Vystupuje v mnoha souborech. Jmenujme např. folklórní soubor Velen, Small band, Orchestr ZUŠ Boskovice atd. Největší Davidovou zálibou je hudba.

Tomáš Dvořák, zpěvák, kytarista a baskytarista v jedné osobě. Hudební zkušenosti získává od svého učitele Martina Krajíčka, který je jeho velkým hudebním vzorem. Mezi jeho oblíbené hudební styl patří jazz a blues z nichž vychází jeho obliba v improvizacích.

Miloš Prášek je hráčem na bicí nástroje u p. uč. Jaroslava Různara, přešel k nám ze ZUŠ v Poličce. Studuje na Střední škole André Citröena. O bicí nástroje se zajímá už od dětství, jeho velkým vzorem je bubenická kapela Jumping Drums.

Small band často koncertuje v regionu boskovicka. Z nejvýznamnějších vystoupení jmenujme například koncert pod širým nebem v Chorvatsku, který měl velký úspěch.

15. 5. 2019