Slavíček Jiří

Obor: 
Hudební
Klarinet, saxofon, zobcová flétna, klávesy

Narodil se v Boskovicích. Již v předškolním věku navštěvoval kurz ve hře na zobcovou flétnu u p. uč. L. Koryčánkové, u které dále pokračoval na ZUŠ Boskovice.
Následně získával hudební znalosti u p. ředitele F. Hlaváčka, ve hře na klarinet u p. uč. J. Grosse a p. ředitele Z. Jindry, ve hře na klavír u p. učitelky D. Menšíkové a V. Filipi.

Během studia na brněnské konzervatoři, ve hře na klarinet u prof. J. Hejtmánka, získával první pedagogické zkušenosti jako lektor předškolní hudební výchovy (MŠ Brno - Vsetínská) a lektor hry na dechové nástroje (ZUŠ Židlochovice, KC Brno Líšeň).
Účastnil se kurzů ve hře na basklarinet u J. Horáka (Due Boemi di Praga).

Působil v Dechové hudbě Šohajka, se kterou se zúčastnil mnoha tuzemských a zahraničních koncertů (Rakousko, Německo, Holandsko).
Dále se věnoval jazzové hudbě v kapele Louis Armstrong revival, kde získával zkušenosti od předních brněnských hudebníků působících např. v Orchestru G. Broma.

V letech 2009 - 2013 spolupracoval s orchestrem MdB na muzikálové i činoherní scéně jako externí klarinetista a saxofonista (Evita, Hello, Dolly, Sugar!, Funny Girl, Betlém) a absolvoval řadu zahraničních představení (Itálie, Německo, Švédsko).

Na ZUŠ Boskovice vyučuje od r. 2003  hru na zobcovou flétnu, klarinet, saxofon, klávesy.