Flétnové soubory

 

Flétnové soubory

ZUŠ Boskovice je komorní seskupení žáků hry na zobcovou flétnu. Existuje pod vedením L. Koryčánkové bez přestávky více, jak 30 let. Hráči postupně obměňují flétny od sopránové, přes altovou a tenorovou až po basovou flétnu. Rozhodující je velikost dětské ruky.

Základem repertoáru je barokní vícehlasá hudba, ale nevyhýbáme se ani současné tvorbě; melodiím z filmů, večerníčků, muzikálů atd.

Soubor se pravidelně účastní soutěží ZUŠ v komorní hře a získává ocenění  v krajských kolech.

Jeho bývalí členové se věnují dalšímu studiu zobcové či příčné flétny na vyšších typech hudebních škol.

V tomto školním roce 2021/2022 pracuji se dvěma soubory :

Soubor příčných fléten, v kterém hrají: Tereza Trohanová, Kateřina Trojanová, Jan Grénar Kateřina Kolářová, Eliška Aubrechtová

Soubor zobcových fléten, v kterém hrají:  Jan Bradáč, Klementýna Jurečková, Jana Paulíková, Gabriela Švecová, Petr Trnečka

V obou souborech žáci střídají příčné a zobcové flétny. Podle potřeby používají robc. flétny od sopraninové po basovou.

 

Flétnový kvartet

Flétnový kvartet vznikl v loňském roce (2022/2023) a navazuje tak na dlouholetou tradici flétnových souborů na naší škole. Je tvořen již zkušenými žáky a absolventy hry na všechny druhy zobcových fléten. Soubor pracuje pod vedením p. uč. Josefa Sekaniny.

Repertoár je velmi rozmanitý a tvoří ho skladby z období renesance a baroka, vánoční písně a koledy, české a moravské lidové písně i skladby moderního, tanečního charakteru. Vše aranžované přímo na míru pro tento kvartet.

I když soubor v tomto obsazení vznikl teprve nedávno, má za sebou již několik vydařených vystoupení pořádaných naší školou i městem Boskovice.